Dokončovací práce

        Zde můžete najít mnoho užitečných informací, které vám poradí jakým způsobem nejlépe realizovat zamýšlené stavební práce. Zároveň upozorníme na nejčastější chyby a nedostatky při provádění dokončovacích prací. Tím poskytneme stavebníkům vhodné informace pro správné a bezproblémové provedení stavební dodávky a investorům kvalitní nástroj pro kontrolu jakosti stavebních prací. Součástí článků bývají také výkresy problematických stavebních detailů a technologické postupy.

Související články

Plastová okna - výběr a provádění
Článek shrnuje informace o rozhodovacím procesu, který je nezbytný chceme-li dosáhnout efektivního využití peněz při nákupu a realizaci plastových oken. Dále upozorňuje na obvyklé problémy, které mohou nastat jak při výběru dodavatele tak při provádění.
Úprava prkenné podlahy coby podkladu pod plovoucí podlahu
Článek shrnuje problémy, které provázejí rekonstrukci podlah ve starších objektech, kde původní podlaha byla prkenná. Obsahuje návrhy obvykle nabízených řešení včetně jejich zhodnocení, přibližných cen a časové náročnosti. Cílem je poskytnout čtenáři nezkreslené informace před jednáním s prováděcí podlahářskou firmou.
Rekonstrukce jádra v bytě panelového domu
Článek popisuje proces rekonstrukce bytového jádra v panelovém domě. Postupně uvádí důvody, které nás vedou k rekonstrukcím - jejich klady a zápory. Hlavní část článku se zabývá volbou materiálu pro rekonstrukci a dále upozorňuje na problémy, na které je možno narazit v průběhu realizace.
Principielní návrh skladby podlahové konstrukce
Podlahové konstrukce musí splňovat celou řadu požadavků, které se mohou do značné míry lišit v závislosti na konkrétním využití. Nejdůležitější požadavky kladené na běžné podlahové konstrukce v typických podmínkách obytných staveb jsou následující...
Časté problémy při rekonstrukcích podlah v bytech panelových domů
Článek se věnuje diskuzi problémů, které je potřeba řešit v souvislosti s rekonstrukcí podlah v panelovém domě a návrhům vhodných řešení. Tento text ovšem nemůže sloužit jako univerzální návod řešení konkrétních stavebních záměrů...
Desatero pro aplikaci sanačních omítek
  Článek obsahuje deset důležitých rad pro správnou aplikaci sanačních omítek. ...

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru