Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
Obracím se na vás s dotazem týkající se fasádní izolace. Plánuji zjara stavět menší rodinný dům. Obvodové zdivo - Ytong Lambda 30cm tl. Na internetových stránkách Ytong.cz se píše, že se již tato stavba nemusí zateplovat. Já bych ji přesto chtěl radši zateplit. Před časem jsem zakoupil polystyrén tl.5cm na zateplení jiného domu. Z této akce sešlo a zbývá mi ho spousta. Dalo by se popř. použít dvou vrstev polystyrénu 5 na sebe?

Odpověď:
Vámi zmíněné obvodové zdivo vyhoví sice podle údajů výrobce požadavkům tepelně technické normy, je ovšem potřeba zdůraznit, že materiálové charakteristiky udávané výrobcem jsou měřeny za specifických podmínek, které se v praxi nevyskytují. Zároveň je dobré mít na paměti, že tepelně technická norma také stanovuje hodnoty doporučené, kterým již toto zdivo nevyhoví a z toho důvodu lze dodatečné zateplení jen doporučit.

Obecně je použití více vrstev tepelné izolace možné. Nicméně je nutné věnovat zvýšenou pozornost realizaci protože styk vrstev je místo, které je potenciálně nebezpečné z hlediska problémů s kondenzací vodních par. Pozornost je rovněž nutné věnovat správnému provedení mechanického kotvení.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru