Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
Skladba podlahy: udusaná zemina, 8cm základová deska betonu, izolace proti vlhkosti Sklobit 40 mineral, 10 cm polystyren EPS 100, systémové desky pro podlahové topení EPS 200 stabil společnosti Stylotrade, zalití směsí Adhyment 6 cm.

Instalatérská firma mi na polystyrén (výše uvedený) dala dilatační pás s igelitem po obvodu a položili již zmiňované systémové desky na 10 cm polystyrénu. Měl jsem dojem že je vše ok, do té doby něž jsem potkal známého a ten mi říkal, že mu lepili i spáry mezi systémovými deskami, aby se směs nedostala pod tyto desky. Můžete mi prosím objasnit tento problém, jestli se má dat ještě na tyto systémové desky separační folie, rada jiné firmy.

Odpověď:
Toto je dotaz spíše na výrobce zmiňovaných desek. Důležité je, zda byl dodržen jejich technologický postup. Osobně se domnívám, že by to neměl být problém, pokud byly desky důsledně umístěné na sraz a nebyla mezi nimi mezera (pokud zároveň tento konkrétní výrobce nepředepisuje jejich lepení).

Pokud jedna nebo druhá podmínka nebyla splněna, napadají mě dva možné problémy. 1) Zvýšená spotřeba anhydritové směsi v důsledku zatékání mezi desky. 2) Ohrožení, resp. změna funkce systému vytápění v důsledku zatečení směsi do nežádoucích míst.

Pokud je mi známo, obyčejně se žádná další vrstva mezi systémové desky a betonovou či anhydritovou vrstvu již nevkládá. Zároveň lze říci, že lepením systémových desek k sobě navzájem situaci nemůžete uškodit. Na druhou stranu, některé systémy se spojují pouze na pero a drážku nebo pouze srazem a lepení tedy nemusí být nutné.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru