Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
Mám narýsovat výkres a v něm mám udělat překlad z monolitického betonu, překlad z prefabrikátů a překlad z ocelových nosníků a máme si sehnat jak se značí, nikde jsem to nenašel, prosím vás o nějaké příklady, nebo o radu. Vedle půdorysu máme udělat popisový rámeček a v něm má být druh překladu a výrobní značka, to právě nevím, už jsem něco málo o tom našel, ale nejsem si tím jistý.

Odpověď:
Každý konstrukční prvek musí být v půdorysu označen a následně vykázán či specifikován. V případe monolitu bude prvek nakreslen ve výkresu tvaru. V případe prefa dílců ve výkresu skladby. Oba typy výkresu je možné kombinovat, pokud jde o kombinované konstrukce. Ve výkazu uvedete o co se jedná, popíšete prvek (dimenze) a uvedete množství kusů, či běžné metry.

Konkrétní výrobní čísla si musíte najít u výrobce, to bude platit pro prefa dílce. U monolitu, domnívám se, nic takového není. A ocelové prvky mají své standardní značení podle typu a dimenze, např. tyče I a dimenze 220, tím je prvek jednoznačně určen.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru