Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
V novostavbě RD jsem si vybral podlahové topení, předpokládám, že podlaha bude vybetonovaná. Na tento povrch bych rád položil plovoucí podlahu, zajímalo by mě zda je nutný dávat pod plovoucí podlahu miralon, který se ale používá jako izolace (což zrovna v případě podlahového topení nepotřebuji) a na tlumení kročejového hluku. Je na trhu nějaký jiný materiál, který je vhodný pro tento případ?

Odpověď:
Technologie pro realizaci podlahového vytápění se velmi různí. Podklad může i nemusí být vybetonován, jednotlivé systémy sestávají z celého souboru funkčních vrstev. Vaše otázka by tedy spíše měla směřovat na výrobce onoho konkrétního systému, ten Vám řekne jaké materiály můžete či nemůžete v souvrství použít a jak je kombinovat. To se totiž může značně lišit podle typu a já to zde nejsem schopen obsáhnout.

Co se týče kročejové izolace obecně, tu je vždy radno umístit, pokud jde o oddělení prostor kde si nepřejete šíření kročejového hluku. Tato vrstva, pokud je rozumně navržena, nijak neovlivňuje funkci podlahového vytápění.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru