Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
Prosím o radu jak postupovat při zateplení prkenné podlahy. Jedná se o podlahu přilehlou k terénu. Původní prkennou podlahu jsme demontovali a po úpravách ji chceme vrátit zpět. Podkladem jsou cihly na rostlém terénu. Ty překryjeme lepenkou a na ní uložíme zpět trámy a smrková prkna. Jedná se mi o vyřešení ztrátových míst (přes trámy). Podlahu chceme odizolovat mezi trámy, myslím si, že by bylo dobré provést ještě souvislou vrstvu izolace přes trámy a na to parozábranu. Můžete mi prosím poradit jak správně postupovat a jakou izolaci zvolit.

Odpověď:
V principu popisujete řešení správně. Na podkladní vrstvu je potřeba umístit hydroizolaci a následně trámy a záklop. Problém vidím v tom, že taková podlaha může fungovat pouze za předpokladu, že se ke dřevu nedostane žádná vhkost, což nemusí být snadné zajistit.

Doporučuji Vám ještě zvážit další alternativy, nášlapnou vrstvu z prken můžete obecně umístit jako plovoucí vrstvu na klasické souvrství. Pokud se přesto rozhodnete použít trámy, potom musíte zajistit jejich dokonalé odizolování proti vlhkosti (i ze svislých nosných konstrukcí). Jako tepelnou izolaci radím použít nenasákavý materiál. Hydroizolace a parotěsná zábrana na vrchním povrchu je nutností. Tato skladba nepatří rozhodně mezi jednoduché, doporučuji Vám svěřit její návrh stavebnímu odborníkovi.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru