Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
Mam hned tri dotazy.

1) Jak postupovat při pokládce staré dlažby- ´půdovky´v exteriéru. Chci ji použít na terasu a dále jako chodníček k chatce. Je to vůbec vhodné a jak připravit podloží?

2) Jaké je správné složení izolace do podkroví-chci použít polystyren o tloušťce 8cm mezi krokve a podbití z palubek a nechat část krokví vyčnívat.

3) Je nutné do Itongu používat jen speciální hmoždinky do tohoto materiálu nebo si vystačím s obyčejnými? Zakoupil jsem speciální železné do Itongu a ty nedrží.

Odpověď:
K Vašim dotazům lze obecně říci následující.

1 - obyčejně se pod venkovní dlažby pokládá vrstva zhutněného štěrku nebo štěrkopísku. Požadavky jednotlivých typů dlažeb se mohou do jisté míry lišit, více informací by Vám měl poskytnout výrobce.

2 - skladba střešního pláště by měla být navržena a posouzena oprávněnou osobou. Pokud se jedná o obytný prostor, zmíněných 80 mm tepelné izolace je zcela nedostačujících. Navíc polystyrén není pro toto použití vhodný materiál.

3 - pokud je mi známo, používají se speciální hmoždinky do pórobetonu, stačí zadat toto spojení do některého z internetových vyhledávačů.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru