Odpovědi na vaše dotazy

Otázka:
       
Koupili jsme starší rod.dům a pustili se do rekonstrukce. Po dvou letech jsme zjistili, že sklepní prostor pod obývacím pokojem není zřejmě odizolován. Strop sklepa je z bet.panelů a na asfaltový nátěr jsou nalepeny parkety. Jelikož na sklep jsme se ještě nedostali, není ze spodu izolován a vlhkost po deštích, jdoucí po stěnách sklepa se tlačí do obýváku. V obyváku není vlhko ani plíseň, ale ta zatuchlost ze sklepa je tam čím dál tím víc cítit. Dá se strop sklepa nějak dodatečně izolovat,abychom zabránili tomu zápachu sklepení po celém domě?

Odpověď:
Na základě obecných informací, které mám z Vašeho emailu k dispozici se domnívám, že k efektivnímu vyřešení situace bude třeba aplikovat více než jeden typ opravných opatření. Mám na mysli vhodnou kombinaci opatření k potlačení důvodů vzniku Vašeho problému a potlačení vnějších projevů tohoto problému. Do prvního z obou zmíněných okruhů lze zařadit opatření k zamezení šíření vlhkosti do sklepních prostor i svislých nosných konstrukcí (odvodnění okolní zeminy, případně odvodnění sklepa, hydroilozace základů a svislých stěn.

Do druhého okruhu lze potom zařadit návrh nové skladby podlahové konstrukce a účelný návrh vnějších i vnitřních omítek. Případně lze také zvážit úprava vytápěcího režimu či návrh odvětrání přebytečné vlhkosti.

Odpovídal: Petr Jůn

        Máte-li otázky k některé oblasti stavebnictví či k článku, popřípadě řešíte konkrétní problémy, neostýchejte se a napište nám.

 

Nahoru

Stavařina.czNovinkyTémataSlovník

Stavařina.cz
Novinky
Témata
Radíme vám
Nabízíme
Slovník pojmů
Diskuze
O autorech
Napište nám

Autoři: Ing. Petr Jůn & Ing. Miroslav Brouček

Doporučujeme:

Proč a jaké materiály doporučujeme

1. Fotovoltaické fólie UniSolar

2. Vegetační rohože

Více na CETAM.CZ

Nejčtenější články:

1. Skladba podlahy

2. Prkenné podlahy pod plovoucí ...

3. Ploché střechy - návrh a provedení

4. Plastová okna - výběr a provádění

5. Plísně v interiéru